Narcisizmas-psichoterapija-psichologe-Agnieska-Kasinska_psychodemia.lt

Bet kas gali užmegzti santykius su narcizu. Bet yra skirtingų tipų asmenybių, kurios labiau nei kitos žavi narcizus. Jeigu jūsų gyvenime „atsitiktinai“ dažnai pasitaiko narcizai, paanalizuokite šiuos asmenybių aprašymus:

„Yra penki etapai, kuriuos pacientas turi pereiti, norėdamas pasveikti nuo narcisizmo įtakos. Vidutiniškai tai užima apie 3 metus.”

1. Jus augino narcizai

Jeigu vienas iš tėvų arba abudu buvo narcizai, narcisistinę santykių dinamiką greičiausiai laikote normaliu dalyku. Kartoti pažįstamą elgesį yra įprasta. Tačiau gera žinia ta, kad jūs galite tai nutraukti, jeigu įsisąmoninsite, kad yra ir kitokių elgesio būdų. Psichologė Agnieška Kašinska, besigilinanti į narcisizmo aukų elgesio dinamiką, teigia, kad pripažinimas sau, kad augai narcizų šeimoje yra pirmas žingsnis gijimo link. Tai sunkiausias ir daugiausiai laiko užimantis sveikimo etapas, labai sunkus. Be galo skaudu pripažinti, kad negavai besąlyginės meilės iš tėvų ir niekada jos ten ir negausi.

2. Užaugote kitomis traumuojančiomis sąlygomis

Vaikai, užaugę kitokioje disfunkcinėje aplinkoje, pavyzdžiui, šeimoje, kurios nariai turėjo priklausomybių ar smurtavo, gali būti linkę pritarti narcisistiniams santykiams ar net jų siekti. Žmonės dėl traumuojančių vaikystės patirčių, apimančių psichoemocinę, fizinę arba seksualinę prievartą, turintys žemą savivertę, narcizams yra lengvas grobis. Ankstyvosios traumos gali sukelti polinkį save naikinti ir iš naujo išgyventi aukos vaidmenį. Galbūt jums buvo leista suprasti, kad nesate verti gero elgesio, švelnumo, stabilumo ir besąlygiškos meilės. Narcizai medžioja pažeidžiamus žmones, kurie paklūsta jų valiai.

3. Esate labai empatiški

Gebančius pajusti ir suprasti kitų emocijas neretai išnaudoja žmonės, kuriems trūksta empatijos. Dėl jautrumo galite būti linkę padėti skurdų emocinį pasaulį turinčioms asmenybėms, ypač nuo vidinių žaizdų kenčiantiems narcizams.

4. Esate gelbėtojas

Norite padėti, išgydyti, atlyginti, išgelbėti, apginti ir kovoti už visų teises. Norite saugoti žmones, gyvūnus, bendruomenes nuo žalos ir neteisybės. Galbūt vertinate jūsų gyvenime esantį narcizą kaip didžiausią iššūkį. Tačiau patys vieni negalite išgydyti žmonių, turinčių narcisizmo sutrikimą, tai pat negalite išmokyti jų empatijos.

Jeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai jau nebe pirmą kartą jums kyla įtarimų, kad esate santykiuose su narcizu. Šeimos psichologė, Agnieška Kašinska, pataria toliau tęsti ieškoti atsakymų nes savaime niekas nesusitvarkys. Jei nuspręstumėte kreiptis pagalbos, įsitikinkite, kad psichologas/psichoterapeutas turi patirties dirbant su narcizų aukomis.

Kodėl tai svarbu?
Nes tai, ką pasakos klientas, kartai gali skambėti nerealu ir tik specialistas susidūręs su narcisizmu, gali tinkamai tai priimti, nenuvertinti, užjausti ir emociškai palaikyti. Šiuo atveju neužtenka tik pokalbio terapijos, psichologas turi padėti pacientui teisingai nubrėžti ribas bei išmokti jų laikytis. Yra penki etapai, kuriuos pacientas turi pereiti, norėdamas pasveikti nuo narcisizmo įtakos. Vidutiniškai tai užima apie 3 metus.

                                             Šeimos psichologė Agnieška Kašinska dirbanti su narcisizmo aukomis
Pagal Julie L. Hall knygą „Narcizas tavo gyvenime“

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*