Psichologas-poru-Vilnius-Agnieska-Kasinska_Psychodemia.lt-2

Praleidus penkis ir daugiau metų kartu, sutuoktiniai dažnai atsiranda situacijoje, kai vienas kitame mato vaiko mamą ar tėtį, pagalbininką, draugą, o vyras/moteris kažkur išgaravo. Kai taip atsitinka, aistra taip pat nublėsta. Kas įvyksta dažniausiai – visas dėmesys nukrypsta į vaikų auklėjimą, finansų uždirbimą, praktiškumą ir pan.

„Kad aš žinočiau, kad žvakės uždegimas tiek svarbi smulkmena, būčiau tai daręs su malonumu“

pasakė vienas mano klientas besiskiriantis su žmona. Niekas nenori ir nesiruošia skirtis, tačiau tai atsitinka 50 proc. atvejų. Deja, bet pora nesugeba surasti geresnės išeities.

Patariu pradėti nuo požiūrio į savo partnerį keitimo. Kaip:

  1. Smulkmenos yra svarbios. Žvakės uždegimas, kažkokios džiuginančios smulkmenos nupirkimas, pvz. žinai, kad vyras mėgsta būtent šiuos sausainius, pamalonink jį.
  2. Prisimink, kas būtent patraukė dėmesį kai susipažinote. Kodėl išsirinkai jį/ją? Kokios savybės arba veiksmai? Prisimink, kas tai per jausmas. Bandyk atkartoti šį jausmą viduje ir atkreipti dėmesį būtent į šitą vyro/žmonos elgesį, pastebėk jį. Pavyzdžiui, man labai darydavo įspūdį, kad tuo metu būsimas vyras turėjo savo pomėgius, tai sukeldavo tam tikrą pasididžiavimo juo jausmą.
  3. Kokybiškas laikas kartu. Santykiai palikti savieigai kažkada atsidurs ties išgyvenimo riba. Kodėl mes suprantame, kad norint turėti gražų kūną, turime sveikai maitintis, sportuoti, lankytis pas grožio specialistus, bet kai kalbame apie santykius viskas lyg tai turi vykti savaime. Santykiai reikalauja ir piniginių ir emocinių ir laiko investicijų. Sumokėk auklei, kad pabūtų su vaiku, o jūs galėtumėte skirti laiką sau. Skyrybos kainuos brangiau. Perdėliok prioritetus, pasvarstyk, ko gali atsisakyti dėl gražių santykių.
  4. Vaikas negali atsidurti tarp tėvų. Tada kažkuris partneris jausis nereikalingas, dažniausiai tai būna vyras. Vaikas turi du pagrindinius poreikius, mylintis vienas kitą tėvai ir besąlygiška tėvų meilė jam. Jei reikia rinktis tarp to, ko nori vaikas ir ko nori partneris, vienareikšmiškai pasirenkamas partneris, nes taip patenkinamas vienas iš pagrindinių vaiko poreikių, meilė tarp tėvų. Tai nėra egoistiška, kaip dažnai mums primeta visuomenė, tai yra gerų santykių receptas.
  5. Kalbant apie moteris- „leisk savo vyrui būti tavo riteriu“- leisk tave pamaloninti, leisk vyrui pasistengti. Aišku pastiprink tokius poelgius, pagirk, parodyk savo džiaugsmą. Taip, kaip džiaugeisi, kai dar tik draugavote. Taip paskatins vyrą dar labiau stengtis.

Apibendrinant, situacijos vertinimas priklauso nuo mūsų požiūrio. Pakeisi požiūrį, kitaip vertinsi situaciją. Pakeisi požiūrį į savo partnerį, pasikeis vertinimas ir jausmai. Viskas įmanoma, viskam reikia pastangų. Aistra prasideda mūsų galvose.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*